Описание
ЕНДОЦИНК
Бакова суміш містить цинк в комплексі з макро- та мікроелементами
БС «Ендоцинк» – комплекс макро- та мікроелементів на основі плівкоутворюючого регулятора росту рослин «АКМ». Бакова суміш в своєму складі містить: цинк, магній, бор, сірка, марганець, калій, кремній, та інші.
Цинк – це каталізатор багатьох ферментативних процесів. Бере участь у процесі дихання і фотосинтезу (утворення хлорофілу), метаболізмі крохмалю та азоту, сприяє синтезу вітамінів.
В складі ферментів каталізує утворення амінокислоти – триптофан, сприяє накопиченню фітогормона ауксину. Підвищує засухо-, жаро- і холодостійкість рослин, забезпечує стійкість рослин до різких коливань температур, збільшує стійкість до бактеріальних і грибкових захворювань. Цинк необхідний для процесів запліднення рослин та утворення зав’язі.
Магній, поряд з азотом, фосфором, калієм і кальцієм, є основним елементом живлення, необхідним для нормального росту і розвитку рослин. Магній входить до складу хлорофілу, бере участь в безлічі біохімічних реакцій в рослині, збільшує поглинання цинку.
Бор – підсилює розвиток репродуктивних органів, збільшує кількість зав’язі, підвищує врожайність.
Сірка – входить до складу білків, вітамінів, бере участь у формуванні ферментів, олії. Покращує засвоєння сполук азоту культурами, запобігає утворенню нітратів, нітритів в товарній продукції, чим і забезпечує її високу екологічність. Сірка, також, підвищує стійкість культур до знижених або підвищених температур, посухи, а також до радіації.
Марганець – необхідний для процесів фотосинтезу, засвоєння азоту, калію і фосфору. Сприяє утриманню в тканинах вологи, збільшує вміст цукрів. Підвищує стійкість рослин до хвороб, збільшує врожайність культур.
Калій – основний складовий елемент живлення, що підвищує врожайність. Він позитивно впливає на стійкість рослин до посухи і до грибкових захворювань, дозволяє рослинам продуктивніше використовувати воду, бере участь у вуглеводному і білковому обмінах, в діяльності ферментів.
Завдяки тому, що основою бакової суміші є плівкоутворюючий регулятор росту рослин «АКМ» , вона має антиоксидантну дію, поліпшує адаптивні можливості рослин та сприяє оздоровленню, підтримує рівень врожайності при стресових впливах навколишнього середовища.
Чутливі до нестачі цинку культури: зернобобові, кукурудза, соняшник, ріпак, льон, буряк, плодово-ягідні культури, виноград, гречка, хвойні та листяні декоративні рослини.
За нестачі цинку, сповільнюється утворення сахарози, крохмалю і гормонів росту, порушується утворення жирів і білків, зупиняється фотосинтез, гальмується поділ клітин, погіршується процес плодоношення.
Симптоми нестачі цинку розвиваються по всій рослині або локалізовані. Спочатку на листках нижніх і середніх ярусів, а потім і на всіх листках рослини, з’являються розкидані плями сіро-бурого і бронзового кольору. Молоді листки дрібні і покриті жовтими цятками або рівномірно хлоротичні, приймають злегка вертикальне положення, краї листя можуть закручуватися.
Головні переваги бакової суміші:
- швидко компенсує недолік цинку в рослинах;
- збільшує стійкість до стресових факторів: перепади високих та низьких температур, посуха і заморозки та ін.;
- за рахунок вмісту полімерів легко засвоюється рослинами;
- має антиоксидантну дію;
- знімає пестицидне навантаження на культуру;
- знижує коефіцієнт транспірації (випаровування вологи);
- стійка до змивання дощем;
- при використанні в бакових сумішах з пестицидами підвищує їх ККД;
- забезпечує приріст та якість врожаю;
РЕКОМЕНДАЦІЇ З ВИКОРИСТАННЯ
– позакореневе підживлення вегетуючих рослин БС «Ендоцинк»:
Кукурудза:
- в фазу 3-х справжніх листків в дозі 0,48 – 0,6 кг/га;
- 7-9 справжніх листків в дозі 0,48 – 0,6 кг/га
Зернові-колосові:
- в фазу кущіння, початок наливу зерна в дозі 0,48 кг/га
Ріпак:
- в фазу стрілкування, бутонізації в дозі 0,48 кг/га
Бобові:
- в фазу 3-5 листків, бутонізації, формування бобів в дозі 0,48-0,6 кг/га.
Цукровий буряк:
- в фазу змикання в рядках та змикання в міжряддях в дозі 0,48 кг/га.
Соняшник:
- в фазу 4-6 пар листків, формування кошику в дозі 0,48 кг/га.
Інші культури – при появі ознак нестачі цинку – 0,48 кг/га.
ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ
Рекомендована норма витрати робочого розчину при обробці посівів – 100-300 л/га.
За добу, перед застосуванням, бакову суміш поставити в тепле приміщення з температурою не нижче +14°С для того, щоб полімери, що є в складі суміші, прийняли рідкий стан.
Робочий розчин готується безпосередньо перед використанням та повинен бути використаним протягом доби після приготування.
Сумісний з усіма зареєстрованими в Україні пестицидами, крім фосфоровмісних, але в кожному конкретному випадку слід перевіряти на сумісність.
При використанні препарату дотримуватися звичайних заходів безпеки.
УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ
При температурі від – 40 °С до + 40 °С.
ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ
Три роки з дня виготовлення в непошкодженій заводській упаковці.
Отзывы
Отзывов пока нет.